Информационно издание на Фондация "Теодора Захариева" - не само за пациентите, а и за тези,които искат да знаят |петък, септември 23, 2022
Вие сте тук: Home » Моите права » Мога ли за година да проведа рехабилитация по две клинични пътеки?
  • Последвайте ни:!

Мога ли за година да проведа рехабилитация по две клинични пътеки? 

рехабилитация по две клинични пътеки

Имам ли право на база едно ЯМР изследване, с налични индикации за хоспитализация и рехабилитация по КП №263 и КП №265, да бъда приет и лекуван в санаториум по всяка от двете пътеки, в рамките на една календарна година?

 

Павел Желязков, гр. Плевен

Съгласно чл.347, ал.2 от Националния рамково договор за медицинските дейности 2020-2022, НЗОК заплаща за КП № 263 и КП №265 по една хоспитализация за календарната година.

Дейностите по дадена клинична пътека са свързани с конкретни диагнози. Хоспитализацията на пациент по КП е на базата на индикациите за включването му в нея.

За да ви бъде издадено направление за хоспитализация и да проведете лечение по съответната клинична пътека, здравословното ви състояние трябва да отговаря на индикациите за прием, което се определя от лекуващия лекар.

Източник: zdrave.to

Добавете коментар