Има ли регламентирана продължителност на прегледа при лекар? - Пациентски вестник
Информационно издание на Фондация "Теодора Захариева" - не само за пациентите, а и за тези,които искат да знаят |събота, май 25, 2019
Вие сте тук: Home » Моите права » Има ли регламентирана продължителност на прегледа при лекар?
  • Последвайте ни:!

Има ли регламентирана продължителност на прегледа при лекар? 

Преглеждат безплатно за метаболитен синдром

© Pixabay

Каква е минималната (регламентирана в договора с НЗОК) продължителност на прегледа при специалист педиатър за първичен и вторичен преглед по повод остро заболяване и за профилактичен преглед? 

Галина Танева, гр. Пазарджик

Продължителността на един преглед зависи от състоянието на пациента и от преценката на лекаря: времето, за което той ще снеме анамнеза, обективен статус, ще назначи и/или направи допълнителни изследвания, когато те са необходими, ще разчете след това резултата от лабораторията и ще изпише съответната терапия. Всичко това като време, се включва в продължителността на един преглед, която е строго индивидуална за всеки конкретен случай, независимо дали прегледът е първичен или вторичен.

В Националния рамков договор за медицински дейности (НРД- 2018) е записано в чл. 171_ (2) следното:

• т.5. минимална продължителност на профилактичен преглед, включително и извършването на последваща оценка на резултатите от назначени изследвания и консултации – 10 минути;

• т.6. минимална продължителност на диспансерен преглед, включително и извършването на последваща оценка на резултатите от назначени изследвания и консултации – 10 минути;

т.7.минимална продължителност на първичен преглед на дете по повод остро състояние – 15 минути.

Източник: https://zdrave.to/

Добавете коментар